DEDEKTÖR ALAN TARAMA DETEKTOR DETECTOR almanın en kolay yolu.
Dedektör Galerisi - Anasayfa
Atom Dedektör ikinci el ve sıfır dedektör satış ve eğitim merkezi.
 
Anasayfa İkinci El ve Sıfır Dedektör Galerisi - Dedektörlerin gerçek performanslarını gelin görün test edin. ATOM DEDEKTÖR
Nokta Dedektör Ürünleri Nokta Dedektör Hakkında

  Yıllardır Elektromanyetik alanında Sivil,  Askeri, Teknik konularda Dünya’nın en  gelişmiş sistemlerini üreten Nokta  Mühendislik kuruluşunun 7. Yılında,  ürettiği yeni nesil Radar Teknolojisi ile  daha önce üretilen tüm dedektör  mantıklarını geride bıraktı.
   Elektromanyetik alanında Dünya’nın  sayılı Ar-Ge‘lerinden birine sahip NOKTA  MÜHENDİSLİK yeni sistemi Golden King  Deep Processor Radar...   SİTESİNDEN..
Nokta Dedektör Golden King Radar
Nokta Dedektör
107T 3D

107B-3D
Cevap bekleyen birçok sorunun cevaplanmasında size kılavuzluk edecek.

GOLDENGATE 107B-3D balistik araştırmalar, olay yeri incelemeleri, arama ve kurtarma çalışmaları için özel olarak tasarlanmıştır. Emniyet kuvvetleri, jandarma ve sivil toplum kuruluşları için geliştirilen 107B-3D bu alandaki büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. 

GOLDENGATE'den önce kullanılan dedektörler bir metal tespit ettiğinde sadece uyarı yaparak bilgi verebiliyorlardı. Kullanıcılar alanda bir metal obje olduğunu biliyor fakat o cismin aranılan cisim olup olmadığı konusunda fikir sahibi olamıyorlardı. Hedef obje bulunana kadar birçok yanlış kazı yapılarak gereksiz zaman ve para kayıpları yaşanıyordu. 

Balistik GOLDENGATE 107B-3D yer altı araştırmalarını kolaylaştırarak sektördeki bu soruna gerçek çözümü yüksek teknolojisiyle getiriyor. Toprak altındaki metal objeleri kararlılıkla tespit edebilen, sinyal şekil ve sinyal ebat (en-boy) ilişkisi kurabilen 107B-3D ile mermiler, kovanlar, silahlar, mayınlar, bıçak gibi kesici aletler ve diğer suç aletlerigibi özellikle ebatlarını bildiğiniz metal objeleri rahatlıkla tespit edebileceksiniz. Arama yaptığınız arazideki çöp metallerle uğraşmadan, aradığınız metal cisimleri hızlı ve doğru bir şekilde bularak benzersiz bir teknolojiye sahip olmanın farkını ve güvenini yaşayacaksınız.
        SİNYAL ŞEKİL VE SİNYAL EBAT İLİŞKİSİ
107B-3D hedeften aldığı sinyal ile 'Ebat' (en-boy) ilişkisini kurar. 107B-3D, zemin altındaki hedefin bulunduğu açıya göre ebatlarını, 3D sonuç ekranında yer alan çizelgede santimetre cinsinden gösterir. Kullanıcı, zemin altındaki hedefin ve arama yaptığı alanınebatlarını bu verilere bakarak anlayabilir. 

     

107B-3D tespit edilen sinyalin 3D grafiğini anlık olarak çizebilir. 107B-3D eşit kenarlı hedefleri yaklaşık olarak daireler ve kareler kullanarak, uzun hedefleri ise elips ve dikdörtgen şekiller kullanarak kullanıcısına gösterir.


DERİNLİK GÖSTERGESİ
107B-3D kullanıcıya tespit ettiği hedefin derinliğini 3D sonuç ekranında bulunan derinlik göstergesinde santimetre cinsinden gösterir.
3D sonuç ekranı, bir metal dedektör kullanıcısının tüm beklentilerine tek ekranda cevap verir. Metal ayrımı, hedefin derinliği, boyutları ve grafiği...3D sonuç ekranı hepsini  yüksek kalitede grafiklerle kullanıcısına sunar. 107B-3D ile siz de farkı keşfedin!


       ARAMA MODLARI

107B-3D'de 5 farklı "otomatik arama modu" mevcuttur. Araştırma yapılan bölgenin arazi yapısına göre gerekli mod seçilir. Cihaz gerekli bütün ayarları otomatik olarak hazır hale getirir. Bu arama modları, Genel Arama Modu, Derin Arama Modu, Yüksek Mineralli, Çöp Metal ve Plaj modlarıdır. Ayrıca her moda ait eşik ve kazanç seviyeleri kullanıcı tarafından ayarlanıp saklanabilir. 

       ZEMİN KALİBRASYONU
107B-3D yüksek hızda çalışan DSP teknolojisi sayesinde her türlü zeminde daha çabuk ve daha doğru kalibrasyon yapar. Bu teknoloji zemindeki mineral yapıdan kaynaklanan değişiklikleri daha sağlıklı algılayarak kullanıcıların sadece saniyeler içerisinde zemin kalibrasyonu yapmasını sağlar. Arama sırasında da 107B-3D sürekli zemin takibi yapar ve kullanıcısın
      HASSASİYET (EŞİK VE KAZANÇ) AYARI
Araştırma yapılan bölgelerde zemin yapısının çok mineralli ve manyetik yoğunluğun fazla olduğu durumlarda doğru sonuçlar almak zordur. Tüm dedektör kullanıcıları için bu tip elverişsiz şartlar cihaz kullanımını zorlaştırır. 107B-3D'de hassasiyet seviyesi (eşik ve kazanç) ayarlanabilir. Araştırma yapılan bölgenin şartlarına göre eşik ve kazanç azaltılır ya da arttırılır. 107B-3D araştırmanın hassasiyetine önem verir.
       GPS ve TRACKING
İstenildiğinde sökülüp takılabilen GPS ile 107T-3D kullanıcıları araştırma yaptıkları bölgenin koordinatlarını öğrenebilir ve kaydedebilirler. Rakım bilgisi ve arama hızı ile ilgili verileri de görebilirler. Elde edilen koordinat bilgileri internette veya bilgisayarlarda bulunan harita programlarında (Google Earth, Yahoo Maps vb.) sorgulanarak o bölgenin coğrafi özellikleri, tarihi geçmişi gibi çok daha detaylı bilgilere ulaşılabilir. Kayıp olanı ararken kaybolma riski yoktur! 


TRACKING


107B-3D modelinde "Tracking" ile kullanıcı haritaları oluşturulur. Araştırma bölgeleri haritalandırılarak, nerelerin gezildiği, nerelerde durulduğu, nerelerde araştırma yapıldığı ve ne kadar yol katedildiği kaydedilir. Kaydedilen bölgelere tekrar dönebilmeyi sağlar. 107B-3Dnerelerde ve ne için durulduğunu hatırlatır. Tracking sayesinde araştırmalar çok daha kolaylaşır ve araştırma yapılan bölgeler unutulmaz.
Zeminden alınan ve işlenen sinyalin sonuç kalitesini alınan sinyalin temizliği ve kararlılığı belirler. Tüm dedektörler ve bobinleri iklimsel ve çevresel faktörlerden olumsuz olarak etkilenirler. D.I.S.S teknolojisi bu faktörlerden dolayı oluşan etkiyi filtreler ve alınan sinyalin kalitesini arttırır. Zemini sürekli kontrol ederek aramalarınızı kesintisiz bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Bu yeni teknolojiyi geliştiren Nokta Mühendislik tüm cihazlarında D.I.S.S. teknolojisini kullanır.
       DSP (Digital Signal Processing)
107B-3D metal dedektörünün sahip olduğu teknoloji 4 adet işlemciden güç alır. 107B-3D216 MHz'te çalışan 32 bit Floating Point DSP ve 16bit ADC'ye sahip yardımcı işlemcisi sayesinde sinyal işlemelerini çok daha hızlı ve başarılı bir şekilde yapabilmektedir. Herhangi bir yavaşlama olmadan hızlı ve sorunsuz bir şekilde araştırma verileri işlenir ve kullanıcıya sonuçlar bildirilir.
       ARAMA BAŞLIKLARI VE AKSESUARLAR
Su Geçirmez Yüzey Arama Başlığı
19cm x 24cm (9.5")
Opsiyonel
Su Geçirmez Genel Arama Başlığı
24cm x 32cm (12.5")
Su Geçirmez Derin Arama Başlığı
32 cm x 40cm (15.7")
Opsiyonel
     
Batarya 220 Volt Şarj Aleti Araç Şarj Aleti
 
Kulaklık Taşıma Yeleği
Opsiyonel
Taşıma Çantası


 

Bu bilgilerin tamamı Nokta Dedektör resmi sitesinden alınmış olup, bilgi verme amacındadır. İçerikten veya yanlış bilgilerden Atom Dedektör sorumlu tutulamaz.

     
Anasayfa | Hakkımızda | Hizmetlerimiz |İletişim | | Site Map
Copyright © 2009 Atom Dedektör

* Sitemizde bulunan dedektörlerin teknik özellikleri üretici firma sitelerinden alınmaktadır. Fiyatlar ve bilgiler güncel olmayabilir. Bu durumdan Atom Dedektör sorumlu tutulamaz.
Garret Detector Lorenz Detector Fisher Detector Sismik Dedektör Minelab Detector Nokta Dedektör OKM Detector Whites Detector Uğur Dedektör
Garrett Detector Lorenz Detector Fisher Detector Sismik Dedektör Minelab Detector Nokta Dedektör OKM Radar Whites Detector Uğur Dedektör
   
Emfad Dedektör
Makro Dedektör
Global Dedektor
Maksel Dedektör
      EXAMINER
   
Emfad Detector
Makro Dedektör
Global Dedektör
Maksel Dedektör
     Examiner Detector