• PTT

''DEFİNE YALANIYLA ASKER ARKADAŞLARINI DOLANDIRDILAR...!''

''DEFİNE YALANIYLA ASKER ARKADAŞLARINI DOLANDIRDILAR...!''

''DEFİNE YALANIYLA ASKER ARKADAŞLARINI DOLANDIRDILAR...!''

 Bir çobanın define bulduğunu söyleyerek, numune Reşat altınıyla güverini kazandıkları asker arkadaşlarını 300 bin lira dolandırdıkları iddiasıyla 4 şüpheli tutuklandı.

 Niğde'de yaşayan S.K.(24), U.Y.(27), E.K.(28) ve A.A.(38), telefonla aradıkları asker  arkadaşlarına,define bulan çobanda yüklü miktarda altın olduğunu söyleyip, bir  miktar Reşat altını göndererek, kuyumcuda bozdurmalarını istedi. Şüpheliler, altınların gerçek olduğuna inandırdıkları farklı illerdeki  birbirlerinden habersiz arkadaşlarına, içlerinde taş ve metal pul bulunan ağzı dikili keseleri para karşılığı vererek ortadan kayboldu.

 Farklı zamanlarda arkadaşlarını yaklaşık 300 bin lira dolandırdığı öne sürülen zanlılar, aynı taktiği denemek için aradıkları arkadaşları Ü.K'nin  şüphelenip, durumu jandarmaya bildirmesi üzerine suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin araçlarında ve üzerlerinde 26 Reşat  altınıyla içi taş ve metal pul dolu keseler ele geçirildi. Zanlılardan S.K. ve A.A'nın dolandırıcılık suçlarından arandığı öğrenildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler,  çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.