• PTT

''PATATES İÇİN KAZMIŞLAR :)...!''

''PATATES İÇİN KAZMIŞLAR :)...!''

''PATATES İÇİN KAZMIŞLAR :)...!''

 Konya’da bir apartmanın bahçesinde 2.5 metre derinliğinde 3 metre uzunluğunda kazı yapıp define arayan 3 kişi karşılarında polisi buldu. 5 aydır define aradıkları belirlenen kişilerin ‘Patates çıkartıyorduk’ dediği öğrenildi

 Konya’nın merkez Meram ilçesinde önceki akşam bir apartmanın arka bahçesinde meydana gelen olayda iddiaya göre apartman sakinleri bahçede tanımadıkları kişilerin kazı yaptıklarını görünce durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis, Abdullah Mucuk, Vedat Bütün ve Muhammet Halil karaman’ı define aramak için kazdıkları tünelde suçüstü yakaladı. 

 Şüphelilerin polisi karşılarında görünce, “Gömdüğümüz patatesleri çıkartıyorduk” diye suçlarını gizlemeye çalıştıklarını ama sonradan ”Şeytana uyduk, define arıyorduk” dedikleri öğrenildi. 

 Kaporta ustası Abdullah Mucuk ve Vedat Bütün ile fırıncı Muhammet Halil Karaman’ın, kendilerine ait olmayan bir apartmanın bahçesinde 5 aydır define aradıkları ve bugüne kadar 2.5 metre derinliğinde 3 metre uzunluğunda tünel kazdıkları tünelin sağ ve sollarında yaklaşık 2’şer metre genişliğinde de yine kazı yapıp define aradıkları saptandı.

Mum ışığında yapmışlar

 Şüphelilerin tünelin ağzını tahta parçalarıyla kapatıp buradan girip çıktıkları ve kazı çalışmalarını da mum ışığı altında yaptıkları ileri sürüldü. Daha önce herhangi bir suç kaydı bulunmayan 3 kişi, polis merkezine götürüldü. 

 “Gömdüğümüz patatesleri çıkartıyorduk” diyerek suçlarını gizlemeye çalışan şüpheliler daha sonra “Şeytana uyduk, define arıyorduk” dedi.

                                                                        ALINTI: Tolga YANIK (KONYA DHA)