• PTT

İŞ ADAMININ ''DEFİNE HAYALİ'' SUYA DÜŞTÜ....!

İŞ ADAMININ ''DEFİNE HAYALİ'' SUYA DÜŞTÜ....!

İŞ ADAMININ ''DEFİNE HAYALİ'' SUYA DÜŞTÜ....!

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde İpek Yolu üzerinde olduğu belirtilen tarlada iş makinesiyle define arayan iş adamı, dua okuyup sirke dökerek başladığı kazıyı iki günlük çalışmanın ardından sonlandırdı.


Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yarım tonluk altın hayaliyle define arayan iş adamı, iki günlük çalışmada bir şey bulunamayınca kazıyı sonlandırdı.
Kocaeli Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurusunun kabul edilmesi üzerine Ümit Kalaman, Kızderbent Mahallesi'nde İpek Yolu üzerinde olduğu belirtilen Hasan Özkent’e ait tarlanın 100 metrekarelik bölümünde iş makinesiyle kazı başlattı.
 Kurum yetkilileri ve jandarma kontrolündeki kazıdan önce "tılsım" olabileceği düşüncesiyle dua okundu ve arama yapılacak alana sirke döküldü.
Kalaman, iki gün süren çalışmalarda define bulunamayınca kazıyı sonlandırdı.
"Kazıdan vazgeçiremedik"

Tarlanın sahibi 68 yaşındaki Hasan Özkent, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 17. yüzyıldan bu yana İpek Yolu olarak da bilinen Kızderbent Mahallesi'nde yıllardır define hayaliyle kazı gerçekleştirildiğini söyledi.
Bugüne kadar kimsenin define bulamadığını anlatan Özkent, şunları kaydetti:
"Define aramak için tarlamı kiralayan Ümit Kalaman da arazimde Osmanlı'dan kalma altınlara ilişkin bazı bulgular olduğunu söyledi. Ona, 'kardeşim, paranı sokakta mı buldun' diye sordum ancak kendisi, ‘buradan hazine çıkacağına inanıyorum’ dedi. Adam oradan hazine çıkacağına inanıyor. Kendisini kazıdan vazgeçiremedik."

                                                                                                         ALINTI (AA)