• PTT

News/Blog Headlines

''YAKAYI ELE VEREN 3 KADIN DEFİNECİ..!''

 Spor eğitmeni olduğu belirlenen bir erkeğin kendilerine gözcülük ettiği 3 kadın defineci, Ankara'dan kazı yapmak için geldikleri Konya'da yakalandı  Ankara'dan Konya'nın Akşehir İlçe ..
Detay

Eklendi13/05/2017

''SULAR ÇEKİLDİ, DEFİNECİLER TALAN ETTİ..!''

Batman’ın Kozluk ilçesinde  define  avcıları , suların çekilmesiyle birlikte gün yüzüne çıkan mezarları tahrip etti. Vatandaşlar , söz konusu duruma karşı önlem alınmasını istedi. &nb ..
Detay

Eklendi11/05/2017

''DEFİNE YALANIYLA ASKER ARKADAŞLARINI DOLANDIRDILAR...!''

 Bir çobanın define bulduğunu söyleyerek, numune Reşat altınıyla güverini kazandıkları asker arkadaşlarını 300 bin lira dolandırdıkları iddiasıyla 4 şüpheli tutuklandı.  Niğde'de yaşa ..
Detay

Eklendi23/11/2016

''MUHTAR'IN EVİNDEN DEFİNEYE YOLCULUK...!''

Bolu'da bir muhtarın, 2 kişiye yevmiye vererek define bulmak amacıyla tünel kazdırdığı öğrenildi.  Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından Ak ..
Detay

Eklendi18/08/2016

'' ŞEHİR MERKEZİNDE KEPÇEYLE DEFİNE AVI...!''

Bursa’da Osmanlılar zamanından kalma altınları kepçeyle arayan vatandaş , aradığı defineyi bulamayınca hayal kırıklığına uğradı.  İlhami Yalçınkaya, Yıldırım Yeni Mahalle Muhtarlığı yanınd ..
Detay

Eklendi04/08/2016

'' 4 BİN YILLIK DEV KASELERİN SIRRI ÇÖZÜLEMİYOR...!''

 Güneydoğu Asya'nın en esrarengiz yeri sayılıyor. Laos'un kuzeyinde bir dağın yamaçlarında bulunan dev kaseler bilim adamlarının kafalarını karıştırdı. Her biri birkaç ton ağırlığındaki bu taştan ..
Detay

Eklendi12/07/2016

'' BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN İYİ BAYRAMLAR..!''

                                                        ..
Detay

Eklendi04/07/2016

''YAĞMUR SULARININ BUĞDAY TARLASINDA ORTAYA ÇIKARDIĞI ROMA MOZAİĞİ...!''

Kırıkkale'de, geçen yıl yağışlar sonucu buğday tarlasında ortaya çıkan kazı alanında, Roma dönemine ait 48 metrekarelik mozaik gün yüzüne çıkarıldı.  Kırıkkale'nin Delice ilçesinde Roma dö ..
Detay

Eklendi29/06/2016

''DEFİNE ARAMAK İÇİN KAZDIKLARI KUYUDA ZEHİRLENDİLER..!''

Konya'nın Bozkır ilçesinde define aramak için kuyu kazan üç kişiden biri metan  gazından zehirlenerek öldü, ikisi hastaneye kaldırıldı.  Konya'nın Bozkır ilçesinde define aramak için ..
Detay

Eklendi21/06/2016

''SİLİVRİ'DE BULUNAN 5 BİN YILLIK KURGAN MEZAR...!''

 İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin Silivri'de gerçekleştirdiği kurtarma kazısında bu yılın en büyük arkeolojik keşfi olan 5 bin yıllık kurgan tipi mezar bulundu.  Silivri'de 5 Bin Yıllık ..
Detay

Eklendi16/05/2016

''BİRBİRLERİNE DÜŞEN DEFİNECİLER YAKAYI ELEVERDİ...!'''

 Ankara'dan İzmir'in Menemen ilçesine, define aramak için geldiler. İddiaya göre kazı yapmak i.in anlaştıkları R.A. kepçeyi ayarlayamayınca, 5 kişi tarafından ormanlık alana götürülüp darp edildi ..
Detay

Eklendi04/05/2016

''KUYU FACİASI...!'' ACI KAYIP...

 Define ararken metan gazından öldüler Düzce’nin Gümüşova ilçesi Pazarcık Köyü’nde, oturan kuzenler İhsan Tora, Nurettin Tora, Özcan Tora ve Sinan Tora, Hendek’te oturan enişteleri Ahmet Şentürk ..
Detay

Eklendi13/04/2016

''SÖYLENTİLER ÜZERİNE DEFİNE ARAMAYA BAŞLADI...!''

 Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde doğalgaz tesisatı firması bulunan Yusuf Karpuz, iş makineleriyle Bizanslılar’dan kaldığı öne sürülen defineyi bulmak için izinli kazı yapıyor.  Yusuf Ka ..
Detay

Eklendi07/04/2016

''DEFİNE AVCILARININ KAZDIĞI YERDEN 2 BİN YILLIK ANIT MEZAR ÇIKTI...!''

KÜTAHYA’da baraka evin içinden 3 metrelik tünel kazarak boş arsada define arayanların kaçak kazı yaptığı yerde, Roma Dönemi’ne ait olduğu belirtilen 2 bin yıllık anıt mezar odası bulundu. Alipa ..
Detay

Eklendi01/04/2016

''RÜYASINDA GÖRDÜ KAZIYI BAŞLATTI...!''

Bigadiç'te  bir emekli işçi, gördüğü rüyanın etkisiyle altın bulunduğuna inandığı alanda kazı  yaptırıyor.  Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde bir vatandaş, gördüğü  rüyanın ard ..
Detay

Eklendi14/03/2016

''DEFİNE UĞRUNA 700'YILLIK TÜRBEYİ TALAN ETTİLER...!''

 İzmir’in Tire ilçesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Gözü dönmüş define avcıları Balım Sultan Zaviyesi bahçesinde bulunan İsa Baba Türbesi’ne girerek türbe içerisindeki mezarı kazd ..
Detay

Eklendi20/02/2016

''PATATES İÇİN KAZMIŞLAR :)...!''

 Konya’da bir apartmanın bahçesinde 2.5 metre derinliğinde 3 metre uzunluğunda kazı yapıp define arayan 3 kişi karşılarında polisi buldu. 5 aydır define aradıkları belirlenen kişilerin ‘Patates ç ..
Detay

Eklendi11/02/2016

''AYDIN'DA ÇIKARTILAN 2'BİN YILLIK MASK....!''

 Aydın'da, Tralleis Antik Kenti sınırları içinde 1. yüzyılda yapıldığı düşünülen bir mezar odası bulundu. Ölü hediyesi olarak mezara konulduğu düşünülen mask, yaklaşık 2 bin yıllık tiyatro sevgis ..
Detay

Eklendi10/02/2016

''İZMİR'DE DEFİNE BULUNDU...!''

İzmir'in Tire İlçesi'nin en önemli tarihi yapılarından olan Tahtakale Çarşısı içinde yer alan tarihi Kutu Han'ın restorasyon çalışmaları sırasında, bir küp içerisinde toplam 1016 altın ve gümüş para b ..
Detay

Eklendi09/12/2015

''ELEKTRİĞİ KESİP MEZARLIKTA DEFİNE ARADILAR...!''

Osmanlı dönemine ait mezarların açıldığı ileri sürülürken, define bulunup bulunmadığı merak ediliyor.  Trabzon’da ilgin define arama yöntemi.Trabzon’un Şalpazarı İlçesi Geyikli Mahallesi G ..
Detay

Eklendi03/12/2015

''DEFİNE ARARKEN LAHİT MEZAR BULDULAR...!''

Sakarya’da definecilerin kazı yaptığı alana operasyon düzenleyen jandarma, Roma dönemine ait olduğu belirtilen 2 lahit mezar buldu.  Sakarya’da definecilerin kazı yaptığı alana operasyon ..
Detay

Eklendi21/11/2015

''DEFİNECİLERİN İNSAFINA BIRAKILAN HAMAM...!''

İzmir’in Basmane semtinde bulunan 19. yüzyıldan kalma bir İzmir konağının hamamına, 5 yıldır aralıklarla kazı yapan define avcıları tarafından zarar veriliyor.  5 yıl önce ilk kubbesi tahr ..
Detay

Eklendi20/10/2015

''KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...!''

  ATOM DEDEKTÖR OLARAK TÜM İSLAM ALEMİNİN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLAR; MUTLU,HUZURLU,SAĞLIKLI VE KAZASIZ BELASIZ BAYRAMI BAYRAM TADINDA GEÇİRMENİZİ DİLİYORUZ. HAYIRLI BAYRAMLAR ..
Detay

Eklendi22/09/2015

''KORKUNÇ OLAY...!

 Define aramaya girdikleri kuyudan cenazeleri çıktı... Nevşehir’de, İsmail Çakır (30), Abdullah Özcan (50) ve Mehmet Bolat (55), önceki gece Kaymaklı beldesi yakınlarında define aramaya gitti. ..
Detay

Eklendi18/09/2015

''YASIMIZ VE ACIMIZ ÇOK BÜYÜK....!''

        TERÖR İLLETİNİN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETTLİYORUZ. CENABI HAK BU İLLETİ ÜLKEMİZDEN                       ..
Detay

Eklendi08/09/2015

''DEFİNECİLERİN TOPRAĞA GÖMDÜĞÜ 12 YIL SONRA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI..!''

 DENİZLİ’deki Laodikya Antik Kenti’nde tarihi eser kaçakçılarının 12 yıl önce daha sonra almak üzere toprağın 10 santimetre altına gömdükleri düşünülen iki heykel başı bulundu. 1800 yıllık olduğu ..
Detay

Eklendi03/09/2015

''TARİHİ KALENİN HALİ GARİPÇE...!''

Osmanlı döneminden kalma tarihi Garipçe Kalesi bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle adeta çöplüğe dönmüş durumda. Bir viraneyi andıran tarihi kalenin içerisinde büyükbaş hayvanlar bile zaman zaman giri ..
Detay

Eklendi17/08/2015

''İSKENDER'İN SİKKELERİ KURTARILDI...!''

 Antika koleksiyoncusu kılığına giren Ankara polisi Büyük İskender dönemine ait 196 adet sikke ile tarihi objeleri son anda kurtardı...  Ankara polisi, son dönemlerin en önemli tarihi ..
Detay

Eklendi17/08/2015

''MERSİN'DE DEFİNE HEYECANI...!''

 Mersin'de, ilkel bir ağaç çubuğunun verdiği sinyallerden yola çıkarak merkez Toroslar Belediyesi'nin yeşil alanında define aramaya başlayan 55 yaşındaki madenci Hikmet Rençber, kazı çalışmaların ..
Detay

Eklendi10/08/2015

''DEFİNE KAZISINDA HAZİN SON...!''

Denizli'nin Sarayköy İlçesi'nde, define için kaçak kazı yaparken göçük altında kalan 2 kişiden 51 yaşındaki Kemal Demiray öldü, arkadaşı 43 yaşındaki Murat Solak ise yaralandı.  Aydın'ın ..
Detay

Eklendi10/08/2015

''KÜÇÜK ARKEOLOGLAR İŞ BAŞINDA...!''

Yaşları 7 ile 17 arasında değişen öğrenciler Çanakkale’deki Parion Antik Kenti ile Apollon Smintheus Tapınağı’nda arkeolojik kazılara katıldılar.  Çanakkale’deki arkeolojik kazılara katı ..
Detay

Eklendi31/07/2015

''SIR DOLU 45 SUR KAPISI ARALANDI...!''

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin hazırladığı kitap, İstanbul’u çevreleyen surlarda kimisi bugün kaybolan kapıların hikâyelerini ve tarihlerini anlatıyor  İstanbul Büyük ..
Detay

Eklendi31/07/2015

''DEDİNE ARARKEN BORUYU PATLATTILAR....!''

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde kaçak defineciler yaptıkları kazı sırasında içme suyu şebekesinin borusunu patlattı.  İlçenin Kaleboynu Mahallesi baraj mevkinde bulunan bir mağaranın önünde Ka ..
Detay

Eklendi22/07/2015

''RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...''

Ramazan Bayramı’nın milletimizin diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz. iyi bayramlar... ..
Detay

Eklendi16/07/2015

''İŞİD'in Çaldığı Tarihi Eserler Tekrar IRAK'ta....!''

ABD, mayıs ayında Suriye’de IŞİD’e karşı gerçekleştirdiği operasyon sırasında örgütten geri almayı başardığı tarihi eserleri Irak’a iade etti.  Irak tarihi mirasına ait kalıntıların Suri ..
Detay

Eklendi16/07/2015

''POLİSİN KURTARDIĞI PAHA BİÇİLMEZ SİKKELER...!''

Ankara polisi, önemli bir tarihi eser operasyonuna imza attı. Roma ve Bizans dönemine ait paha biçilemeyen 155 adet sikke, koleksiyoncu kılığına giren polisler tarafından satılmaktan son anda kurtarıl ..
Detay

Eklendi09/07/2015

''Burdur'da Tarihi Eserler Sanal Müzeye Taşınacak...''

 BURDUR Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından 'Sanal Arkeoloji Müzesi Projesi' başlatıldı. Tarihi eserlerin 3 boyutlu lazer teknolojiyle taranması ve sanal ortama aktarılmasına yö ..
Detay

Eklendi04/07/2015

''Antakya’da medeniyetin tarihi yeniden yazılıyor...!''

 Alalah antik kentindeki çalışma15’inci yılına giriyor. Kazıların geldiği nokta kritik. Bu aşamadan sonra antik kent sanattan kültüre, yeme içmeden giyim kuşama kadar birçok konuda tarih kitaplar ..
Detay

Eklendi02/07/2015

''KARKAMIŞ ANTİK KENTİ’NDE BULUNAN TARİHİ ESERLER TANITILDI''...

 Suriye sınırının sıfır noktasındaki Karkamış Antik Kenti’nde bulunan tarihi eserler kamuoyuna tanıtıldı.     Türkiye ve İtalya tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Karkamı ..
Detay

Eklendi30/06/2015

''Bursa'da Zeytinlik Alanda Tarihi Eser Bulundu''...!

 Zeytinlik alanda tarihi eser bulundu BURSA'nın Mudanya ilçesinde arazisine 3 katlı inşaat yapmak isteyen vatandaşın zeytinlik arazisinde Roma dönemine ait kalıntılar bulundu.  Zeyt ..
Detay

Eklendi29/06/2015

''FACEBOOK’TAN TARİHİ ESER SATIŞI''....

 Tarihi eser satıcıları da artık sosyal medyayı kullanmaya başladı. Kazma vurulan her köşesinden binlerce yıllık tarihi eserlere rastlanan Bursa’nın İnegöl ilçesindeki defineciler bu kez yerini t ..
Detay

Eklendi26/06/2015

BEYŞEHİR’DEKİ TARİHİ BELGE VE ESERLERİN 4 DİLDE ÇEVİRİSİ YAPILACAK

 Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, Beyşehir’in canlı tarihini dünya turizmine kazandırmak istediklerini söyledi.  Prof. ..
Detay

Eklendi25/06/2015

''Kaçak Defineciler Askerleri Uçuruma İtti: 1 Şehit, 2 Asker Yaralı''....

 Denizli'de jandarma ile 5 defineci arasında silahlı çatışma çıktı. Kaçan definecilerden biri Uzman Çavuş'u uçurumdan itip şehit etti. İki er de kuyuya düşüp yaralandı.  Denizli'nin Hon ..
Detay

Eklendi21/06/2015

''BURSA'DA TARİHİ ESER OPERASYONU''....!

Mudanya ilçesinde Roma dönemine ait 55 parça tarihi eserin ele geçirildiği operasyonda 4 kişi gözaltına alındı. U.Y'nin (25) tarihi eser satmaya çalıştığı bilgisine ulaşan Bursa Emniyet Müdürlüğü ..
Detay

Eklendi19/06/2015

''MARDİN'DE ERKEN TUNÇ ÇAĞI'NA AİT MEZAR BULUNDU''....!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde "Erken Tunç Çağı"na ait mezar bulundu. Alınan bilgiye göre, Açıköy Mahallesi'nde, traktörle tarlasını süren bir vatandaş mezar buldu. Durumun Jandarma ekipleri arac ..
Detay

Eklendi15/06/2015

''EDİRNE'DE TARİH, TOPRAK ALTINDAN ÇIKARILIYOR''...!

Edirne Selimiye Meydanı’nda Müze Müdürlüğü tarafından sürdürülen Yemişkapanı Hanı kazısında, yaklaşık 4 bin metrekarelik tarihi eserin yüzde 20’lik kısmı toprak üzerine çıkarıldı. Osmanlı döneminde ..
Detay

Eklendi15/06/2015

''DEFİNE VAR DİYE BAKIN NE YAPTILAR...!''

  Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki Hasan Dede türbesinin altına tünel kazılarak define arandığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı İlbistanlı köyü sınırları içerisinde bulunan Ha ..
Detay

Eklendi22/04/2015

''BU ADAM NE YAPIYOR...!''

EYÜP’TE BIR KIŞI, KIMSEYE ALDIRIŞ ETMEDEN DEDEKTÖRLE CADDE ORTASINDA KARIŞ KARIŞ DEFINE ARADI Yeşilpınar’da bir kişi dedektörle cadde ortasında define aradı. Yoldan geçen araçlara ve vatandaşla ..
Detay

Eklendi17/04/2015

''2 DEFİNECİNİN HAYALLERİ TOPRAK ALTINDA KALDI...!''

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Ayvacılık Mahallesi’nde kaçak define arayan 2 kişi göçük altında kalarak öldü. Görgü tanıklarının anlatımına göre Yıldırım boydak (39) ve Ömer Çimen (33) adlı kişil ..
Detay

Eklendi17/04/2015

İŞ ADAMININ ''DEFİNE HAYALİ'' SUYA DÜŞTÜ....!

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde İpek Yolu üzerinde olduğu belirtilen tarlada iş makinesiyle define arayan iş adamı, dua okuyup sirke dökerek başladığı kazıyı iki günlük çalışmanın ardından sonlandırd ..
Detay

Eklendi28/02/2015

''KEPÇEYLE DEFİNE ARARLARKEN YAKALANDILAR...!

Sakarya'nın Ferizli İlçesinin Sinanoğlu Mahallesinde iş makinasıyla define kazısı yapan 5 kişi yakalandı. Jandarma ekipleri Sinanoğlu Mahallesi'nde yerleşim alanı dışında kepçeyle kazı yapıldığ ..
Detay

Eklendi11/02/2015

''PLAJLARIN DEFİNE AVCILARI İŞ BAŞINDA...''

Fethiye’de, son bir haftadır etkili olan yağışlı havaların ardından ilçedeki sahiller amatör definecilerin akınına uğradı. Define avcıları, yazın turistler tarafından düşürülen değerli eşyaları ..
Detay

Eklendi29/01/2015

''GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜREN İSKELETLER....''

              Sanat tarihçisi Paul Koudounaris'in eski Katolik kiliselerinin mahzenlerinde ortaya çıkardığı mücevherler ile donatılmış iskeletler dünyayı hayrette ..
Detay

Eklendi13/12/2014

''JANDARMA BİLE ŞAŞKINA DÖNDÜ''...

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Fındıklı köyünde definecilerin kazdığı 35 metrelik kuyu, jandarma ekiplerinin başarılı operasyonu ile ortaya çıkartıldı.  Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağl ..
Detay

Eklendi28/11/2014

''DEFİNECİLERİN GAZABINA UĞRAYAN TÜRBE...!''

Erzurum’da define avcıları 278 yıllık Derviş Ağa’ya ait türbeye dönüştürülen kimliği belirsiz define avcıları, Derviş Ağa Camii'nin haziresindeki bir mezarı tahrip ederek hazine aradı.  Ya ..
Detay

Eklendi18/11/2014

''ZEUGMA ANTİK KENTİNDE BULUNAN MOZAİKLER TANITILDI...''

Zeugma antik kentinde “Muzalar Evi”nde bulunan mozaikler Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla tanıtıldı. Zeugma antik kentinde "Muzalar Evi"nde bulunan mozaikler Gaz ..
Detay

Eklendi03/11/2014

''2600 YILLIK MEZAR TURİZME KAZANDIRILACAK''...

İzmir’in Kiraz ilçesinde tahrip edildiği bildirilen, 2600 yıl öncesine ait bir mezar alanında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izni ile Ödemiş Müzesi tarafından kazı çalışması başlatıldı. Kazıyı ..
Detay

Eklendi26/10/2014

''DEFİNE ARARLARKEN TARİHİ ESERLERİ PARÇALADILAR''...

Sakarya'nın Ferizli ilçesinde iş makinesiyle kazı yaparak define arayan 6 kişi, tarihi eserleri parçaladı.  Sinanoğlu Mahallesi eski Kilise mevkiinde Y.K. isimli şahsa ait fındık tarlasını ..
Detay

Eklendi24/10/2014

''KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...''

  Mübarek Kurban Bayramı tüm İslam alemine kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin. Kurban bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi s ..
Detay

Eklendi02/10/2014

''DEFİNE AVCILARINA ''ERMENİ KÖYÜ'' YALANI...!

Bir dönem Ermeniler'in yaşadığı 700 yıllık Karsak köyüne komşu olan Güvenli köyündeki arazilerin satışı için internete "Ermeni köyünde satılık arazi" diye ilan verildi. Emlakçının arazileri özellikle ..
Detay

Eklendi30/09/2014

''ANTİK TİYATRO ''AĞIL''OLDU...!''

İzmir’de 2 bin yıllık antik tiyatronun olduğu alan define arayanların tel örgüleri kesmesini fırsat bilen besiciler tarafından koyun ağılına çevirildi. İzmir’in Kadifekale semti eteklerinde, ya ..
Detay

Eklendi30/09/2014

''CADDEYİ KAPATTI DEFİNE ARIYOR....''!

Rize’de define arama izni alan bir vatandaş şehir merkezinde Atatürk Caddesi’ni trafiğe kapattırıp kazı başlattı.  Rize’de Orhan Eskiçırak (65) isimli bir vatandaş, Kültür ve Turizm Müdürl ..
Detay

Eklendi08/09/2014

''DEFİNECİLER TARAFINDAN TAHRİP EDİLEN MEZARLAR...''

Mardin'in Midyat ilçesinde 2 bin 500 yıllık oldukları tespit edilen mezarlıkların defineciler tarafından tahrip edildiği ortaya çıktı. Midyat’ın Işıklar Mahallesi’nde 2 ay önce, Suriyeli sığı ..
Detay

Eklendi27/08/2014

''SAPANCA GÖLÜ'NDE KURAKLIKTAN DOĞAN TARİH...!''

Sapanca Gölü’ne ‘kuraklık’ talanı Sapanca Gölü’nde bölgede etkili olan kuraklığın yanı sıra ve Kocaeli ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sürekli su çekmesi nedeniyle su seviyesi iyice düşünce, ..
Detay

Eklendi23/08/2014

''ÖLÜMDEN DÖNDÜLER...!''

Define ararlarken ölümden döndüler Muğla’nın Fethiye ilçesinde define aramak için Mendos Dağı eteğindeki ormanlık alana gelen 26 yaşındaki Olgun Coşkun, 41 yaşındaki Mehmet Tekeli ve 56 yaşındaki ..
Detay

Eklendi06/08/2014

''RAMAZAN BAYRAMANIZ KUTLU OLSUN...''

Ramazan Bayramı’nın milletimizin diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz. iyi bayramlar... ..
Detay

Eklendi26/07/2014

''DEFİNE ARARKEN CANINDAN OLDU...!''

Define aradığı ileri sürülen 3 kişiden Sabri Nağış, açtıkları kuyuda karbonmonoksit zehirlenmesinden yaşamını yitirdi. BALIKESİR'in Bigadiç İlçesi Işıklar Mahallesi yakınlarındaki Kızılfırla Mevk ..
Detay

Eklendi24/07/2014

KADİR GECENİZ MUBAREK OLSUN...!

ATOM DEDEKTÖR AİLESİ OLARAK TÜM İSLAM ALEMİNİN KANDİLİNİ KUTLAR BU MÜBAREK GÜNÜN VE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ RAMAZAN AYI HÜRMETİNE YÜCE ALLAH'TAN MÜSLÜMANLIĞIN BİRLİĞİNİ SAĞLAMASINI TEMENNİ EDER,ZULUM GÖRE ..
Detay

Eklendi23/07/2014

Son 45 yılda bulunmuş 9 gizli hazine!

2011 yılının Haziran ayında Hindistan'ın Kerala bölgesinde bulunan Sree Padmanabhaswamy Tapınağı'ndaki yeraltı odalarında altın ve mücevherlerden oluşan muhteşem bir hazine bulundu. 500 milyar rupi de ..
Detay

Eklendi22/07/2014

Define Avcıları Karadenizde..

​Binlerce yıllık tarihe ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Türkiye de define arayan avcılar en çok Karadeniz in topraklarını kazdı. AA muhabirinin Kültür ve Turizm Bakanlığından edindiği ..
Detay

Eklendi22/07/2014